
Uništavanje ambrozije
- 05/08/2011
- 0.1 min
Nemarnim vlasnicima parcela na kojima raste ambrozija upućene su opomene
Općina Bizovac odlučila se upustiti u agresivniju borbu protiv uništenja štetnog korova ambrozije. Posebnim proglasom bizovačka općina upozorila je vlasnike obrađenog i neobrađenog poljoprivrednog zemljišta da su dužni uklanjati alergeni korov, što je i zakonski propis. U slučaju da se ne postupa u sladu sa propisima nadležne službe će odrediti novčane kazne. Najkritičnija mjesta na kojima su uočene velike količine korova nalaze se na prostoru Zone malog gospodarstva i građevinskim parcelama na kojima još nisu izgrađeni stambeni objekti. Zabrinjavajuća je činjenica da se ambrozija raširila i u pojedinim domaćinstvima, čiji vlasnici zbog nemara ne uređuju svoje okućnice. Na temelju zaprimljenih prijava općina je vlasnicima uputila opomene, a isto je proslijedila i nadležnoj poljoprivrednoj inspekciji.
