
U okviru programa poticanja zapošljavanja zaposlilo se 20 osoba
- 01/04/2011
- 0.1 min
Radit će se na uređenju čišćenja okoliša, uređenja javnih prostora i objekata
Od 1. travnja u općini Bizovac uposleno je 20 djelatnika u okviru programa javnih radova. Ovim putem općina Bizovac uključila se u nacionalni projekt zapošljavanja određenih kategorija dugo nezaposlenih osoba, redovno prijavljenih na Zavodu za zapošljavanje 36 mjeseci i više. Uz dvojicu stalnih zaposlenika općinskog komunalnog pogona petnaest žena i pet muškaraca tijekom šest mjeseci raditi će na različitim društveno korisnim poslovima, a ponajviše na uređenju okoliša. Puno pažnje u sklopu akcije „Uredimo turističku općinu Bizovac“ posvetit će se krčenju i čišćenje svih cestovnih prilaza u naselja, održavanju čistoće autobusnih stajališta, uljepšavanju centra svakog pojedinog mjesta, javnih zelenih površina, groblja, društvenih prostora, javnih objekata, dječjih igrališta, sadnji cvijeća i raslinja, te drugih potrebnih poslova. Zaposleni će pomoći i prilikom tehničkih priprema u vrijeme organiziranja kulturno zabavnih manifestacija, koje se održavaju tijekom ljetnih mjeseci poput Bizovačkih ljetnih večeri i Olimpijade starih sportova u Brođancima.Troškove putovanja i osobnih dohodaka zaposlenih u cijelosti snosi Hrvatski zavod za zapošljavanje s kojim u suradnji općina Bizovac po četvrti puta provodi ovaj za lokalnu zajednicu vrlo značajan i izuzetno koristan projekt.
