
Radni skup Stanje i razvojne mogućnosti turizma na području Valpovštine
- 01/06/2011
- 0.1 min
Sastanak je održan 31. svibnja u Bizovačkim toplicama
U Hotelu „Termia“ Bizovačkih toplica 31. svibnja održan je radni skup pod nazivom „Stanje i razvojne mogućnosti turizma na području Valpovštine“. Na poziv gradonačelnika grada Belišća Zvonka Borića, grada Valpova Leona Žulja, načelnika općine Bizovac Srećka Vukovića i općine Petrijevci Ive Zelića sastanku su bile nazočne i predstavnice Ministarstva turizma Republike Hrvatske. Načelnica za turističku resursnu osnovu i održivi razvoj Vesna Rajković iznijela je detaljne informacije o raznolikim programima i poticajima u turizmu, a načelnica odjela za sustav turističkih zajednica Renata Tomljenović detaljno je prezentirala zakonske propise Zakona o Turističkim zajednicama i aktualne natječaje nedavno raspisane od strane Ministarstva turizma i Hrvatske turističke zajednice vezane za bespovratne financijske potpora razvojnim turističkim projektima. Gradonačelnici i načelnici su predstavili gospodarske, turističke sadržaje i bogate potencijale na području svojih jedinica lokalne samouprave, istaknuvši pritom i poteškoće na koje se nailazi u radu turističkih zajednica i pojedinih turističkih destinacija s ovih prostora. O raznolikosti ponude i uspješnosti primjernog poslovanja malog obiteljskog hotela „Villa Valpovo“ govorila je Milica Milec.
