
Pred Pesah u Bizovačkim toplicama
- 28/03/2012
- 0.1 min
Svečanost proslave židovskog blagdana uveličat će i nastup KUD-a "Bizovac"
U organizaciji Židovske općine Osijek ove će se subote u Bizovačkim toplica održati tradicionalna zabavna večer povodom židovskog blagdana „Pred Pesaha“, na kojoj će se okupiti više stotina pripadnika židovske vjeroispovijesti s područja naše regije i susjednih zemalja. Dolazak na skup potvrdio je i Yosef Amrani izraelski veleposlanik u Republici Hrvatskoj. Tijekom zabavnog dijela programa u velikoj glazbenoj dvorani hotela „Termia“ gostima će se predstaviti i Kulturno umjetničko društvo „Bizovac“ s izvedbom tradicionalnih plesova i pjesama bizovačkog kraja i drugim koreografijama. Nastupit će i osječka plesna skupina"Haverim šel Izrael" i grupa "Shabatsong" iz Budimpešte.Uzvanike i posjetitelje pozdravit će i načelnik općine Bizovac Srećko Vuković.
