
Potpora radnicima Bizovačkih toplica
- 04/06/2013
- 0.1 min
Javno priopćenje općinskog načelnika
Bizovačke toplice jedan su od glavnih oslonaca daljnjeg gospodarskog razvoja bizovačkog kraja i jednog dijela siromašne slavonsko-baranjske regije. Suočeni sa katastrofalnim stanjem u kojem se nalazi ovaj turističko lječilišni resurs sa približno stotinu i pedeset zaposlenih u općini Bizovac i dalje se nadaju da će vlasnička struktura unutar državnih institucija iznaći najbolje rješenje kako bi se toplice izvukle iz dugogodišnje agonije i započele poslovati na zdravijim osnovama. U općinskoj upravi zabrinuto prate razvoj događaja pružajući pritom moralnu potporu radnicima koji su nažalost prisiljeni nepopularnom metodom obustave rada zbog ne dobivanja osobnih dohodaka upozoriti na ugroženu egzistenciju i svoj težak materijalni i financijski položaj uzrokovan bezvoljnošću odgovornih političkih lidera da se aktivnije uključe u rješavanje problema. Nadajući se da će vapaj radnika iskazan pred hrvatskom javnošću uroditi plodom i naići na razumijevanje, općinski načelnik Srećko Vuković moli mjerodavne da pronađu najbolji mogući izlaz iz ove ozbiljne krize, koja ubuduće može uzrokovati još veću štetu ne samo zaposlenicima već i širem okruženju.
