
Općinski načelnik uputio pismo premijeru Milanoviću
- 16/03/2013
- 0.1 min
U pismu se traži premijerova pomoć za spas Bizovačkih toplica
Otvorenim javnim dopisom načelnik općine Bizovac ovih se dana obratio predsjedniku vlade Republike Hrvatske Zoranu Milanoviću, kojim ukazuje na izrazito nepovoljnu aktualnu situaciju u Bizovačkim toplicama s kojom je i sam osobno vrlo detaljno upoznat. U tom pismu Vuković moli da mjerodavni nađu mogućnost za hitnu intervenciju u svezi njezina rješavanja, a sve u cilju sprječavanja eventualnog stečaja, zatvaranja i svih štetnih posljedica koje bi time nastale za 150 zaposlenih, a ujedno i širu lokalnu zajednicu, a ponajviše na štetu korisnika usluga lječilišta, bolesnika i invalida.Nadalje u pismu, ističe da su Bizovačke toplice osnovane 1974.g. smještene u srcu Slavonije na daleko su poznate po svojoj ljekovitoj geotermalnoj vodi, izuzetno bogatoj mineralima te da Toplice u svome sastavu imaju i društvo-kćer: „Lječilište Bizovačke toplice“, koje je dana 1. srpnja 2011. g. zaključilo s Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje „Ugovor o pružanju bolničke i specijalističko-konzilijarne zdravstvene zaštite fizikalnom medicinom i rehabilitacijom“, na bazi 100 postelja dnevno. Upravo zaključivanjem ugovora s HZZO-om polučeni su bolji poslovni rezultati koji daju pravo reći da je na pravi način određena budućnost Toplica. Na bolničkom smještaju dnevna popunjenost prema podacima iz siječnja 2013. iznosila je 90% kapaciteta, a ambulantno liječničke preglede i terapije izvrši do 120 pacijenata. Unatoč nekoliko oskudnih informacija dobivenih od Agencije za upravljanje državnom imovinom tzv. „AUDIO“ koja upravlja dionicama da postoje potencijalni kupci među kojima i jedan vrlo ozbiljan domaći investitor, očito je da još nema pomaka u osiguranju kvalitetnog strateškog partnera i neophodnih kapitalnih investicija stoga općinski načelnik još jednom izražava zabrinutost da bi Bizovačke toplice nakon četrdeset godina rada mogle doći u vrlo ozbiljne poteškoće.
