
Općina subvencionira i prijevoz učenika srednjih škola vlakom na relaciji Bizovac-Osijek-Bizovac
- 06/09/2012
- 0.1 min
Subvencija općine iznosi 20% iznosa cijene mjesečne karte
Općina Bizovac i Hrvatske željeznice potpisali su ugovor o subvencioniranju dijela troškova prijevoza učenika srednjih škola koji s područja Općine Bizovac putuju vlakom u Osijek i to u iznosu 20% , dok će Županija po posebnom Ugovoru sufinancirati 5% , a temeljem Odluke Vlade RH Ministarstvo prosvjete i sporta dio iznosa od 75% cijene karte. Prijevoznu mjesečnu kartu za potrebnu relaciju učenici srednjih škola mogu kupovati na blagajni željezničkog kolodvora Bizovac. U svrhu ostvarivanja prava na besplatan prijevoz željeznicom učenici srednjih škola na blagajni moraju predati potvrdu prethodno ovjerenu od strane škole i roditelja. Obrazac potvrde može se dobiti u općinskoj upravi svakog radnog dana od 7 do 15 sati.
