
Općina subvencionira autobusni prijevoz studenata
- 28/09/2012
- 0.1 min
Cijena mjesečne karte za Osijek koštat će 250,00 kuna
Općina Bizovac neprestance iskazuje socijalnu osjetljivost, posebno vodeći brigu o učenicima i studentima. U prilog tome ide i potpisani ugovor bizovačke općine s autobusnim prijevoznikom „Panturist“ na temelju kojeg učenici srednjih škola ostvaruju besplatnu, a studenti povoljniju cijenu prijevoza, nego li je ona tržišna. Već od ranije poznato je da zahvaljujući državnoj, županijskoj i općinskoj subvenciji srednjoškolcima je omogućen besplatan prijevoz do mjesta školovanja, Valpova i Osijeka. Novim ugovornim odnosom studenti koji s područja općine Bizovac putuju u Osijek mjesečnu autobusnu kartu će plaćati 250,00 kuna te uz nju dobiti i prijevoznu kartu za gradski prijevoz popularnu „butru“.
