
Nastavljen ciklus javnih radova
- 05/08/2013
- 0.0 min
Ugovor o radu potpisalo trinaest osoba
Načelnik općine Bizovac Srećko Vuković proteklog je petka potpisao Ugovore o radu s trinaest dugo nezaposlenih osoba (dvanaest žena i jedan muškarac) koje će u vremenskom razdoblju od tri mjeseca raditi na javno korisnim komunalnim, humanim i drugim za lokalnu zajednicu opće korisnim radovima. Iste osobe već su odradile jedan tromjesečni ciklus u prošloj godini. Od 2009. do danas u općini Bizovac do danas u sklopu nacionalnog programa poticajnog zapošljavanja zaposlilo se više od 130 osoba koje su se na valpovačkoj ispostavi Hrvatskog zavoda za zapošljavanje svakoga mjeseca redovno prijavljivale najmanje pune tri godine i u tom vremenu nisu radile. Nastavljajući zapošljavanje u sklopu javnih radova za koje Hrvatski zavod za zapošljavanje u cijelosti snosi troškove osobnih dohodaka i doprinosa općina Bizovac nastoji ublažiti veliku nezaposlenost na svom području te ujedno pomoći svojim socijalno, materijalno i ekonomski ugroženim stanovnicima.
