UorganizacijiPučkog otvorenog učilišta Ogulin a pod pokroviteljstvom grada Ogulina, u nedjelju, 6. prosinca 2009. godine svečano je započela manifestacija „AdventuOgulinu“. Tijekomprvogdijelaprogramaotvorenjaovemanifestacije, ogulinskidekan, vlč. Tomislav Rogić, blagoslovio jaslice, a gradonačelnik uključio dekorativnu rasvjetu i otvorio Adventski sajam. Svi posjetitelji učestvovali su u snimanju 185. milenijske fotografije akademskog snimatelja Šime Strikomana pod nazivom „AdventpodKlekom“. U drugom dijelu programa nastupili su VIS „Matheus“ iz Bizovca i VIS „Proroci“ iz Subotice. U koncertu koji je trajao gotovo dva sata, ova dva prijateljska glazbena sastava duhovne glazbe, predstavili su se dijelom svojih autorskih skladbi, no, većim dijelom koncerta dominirale su popularne duhovne skladbe na hrvatskom, engleskom i hebrejskom jeziku. Obzirom na osvojeno najviše odličje na „Tonkafestu“ ovegodine, organizatorjeukazaočast „Matheusima“ daotvorenjihovunajveću adventsku manifestaciju. S prijateljima iz Subotice, usprkos hladnom vremenu, svi su slavili Boga plešući i pjevajući ogulinskom adventskom pozornicom dozivajući što skoriji dolazak Gospodinapoklikom – „Maranatha!“.
Share:
Transparentnost
Pratite isplate proračunskih sredstava Općine Bizovac