
Komunalni doprinos na području općine za podnositelje zahtjeva za legalizaciju iznosit će 0 kuna
- 28/02/2013
- 0.1 min
Općinsko vijeće odluku je donijelo jednoglasno
Tijekom 33. po redu sjednice općinskog vijeća općine Bizovac održane u srijedu 27. veljače pored nekoliko predloženih točaka dnevnog reda općinski načelnik Srećko Vuković općinskim je vijećnicima na razmatranje i usvajanje predočio prijedlog akta o izmjenama i dopunama postojeće i važeće odluke o komunalnom doprinosu obrazlažući svoj prijedlog i teškom ekonomskom situacijom u kojoj se nalazi većina stanovnika bizovačkog kraja. Načelnikov prijedlog za cilj je imao dodatno stimuliranje legalizacije izgrađenih stambenih zgrada i to potpunim oslobađanjem plaćanja obveza komunalnog doprinosa odnosno 0 kuna po kubnom metru. Nakon kraće rasprave općinski vijećnici iz svih stranaka prijedlog su jednoglasno prihvatili. Za nezakonito izgrađene objekte poljoprivredne i gospodarske namjene u seoskim domaćinstvima kao što su staje, sjenici, nadstrešnice za smještaj poljoprivrednih strojeva, prostorije za čuvanje ogrijeva i drugo podnositelji zahtjeva za legalizaciju također će se potpuno osloboditi od obveze plaćanja komunalnog doprinosa. Općinski načelnik smatra da će se navedenim izmjenama i dopunama povećati broj zahtjeva za ozakonjenje bespravno izgrađenih zgrada, do zakonom propisanog roka 30. lipnja ove godine, do kada će važiti ova odluka te da ovakvo smanjenje obveze komunalnog doprinosa neće narušiti stabilnost općinskih prihoda a time i ovogodišnjeg proračuna.
