Općina Bizovac ugovorila monitoring Bizovačkog bajera

Bizovački bajer omiljeno je izletište, kupalište i ribičko jezero, koje tijekom sezone ribolova i u ljetnim mjesecima posjećuje veliki broj kupača , izletnika i ribiča s područja Općine Bizovac, ali i drugih krajeva slavonsko-baranjske regije. Iz tih razloga Općina Bizovac i Zavod za zdravstvo Osječko-baranjske županije sklopili su Ugovor o provođenju monitoringa Bizovačkog bajera, koji će se obavljati svakih četrnaest dana, od mjeseca svibnja do  rujna 2015. godine. Na temelju uzetih uzoraka vode s više lokacija bajera te kemijsko-fizikalne analize utvrdit će se njena zdravstvena ispravnost. Svaka dobivena analiza vode iz bajera biti će javno objavljena na službenim internetskim stranicama Općine Bizovac.