Predavanje za voćare u organizaciji Voćarske zadruge "Jabuka" iz Bizovca održao svjetski poznati stručnjak

U organizaciji tvrtke AGROSAD GERMANY gosp. Safta Bračković i VOĆARSKE ZADRUGE JABUKA iz Bizovca, 25.02.2015. u prepunoj Općinskoj vijećnici općine Bizovac, održana je radionica za voćare, na temu prorjeđivanja cvijeta i ploda jabuke te folijarne gnojidbe voća. Predavanje je održao Hennrie Kurver iz Nizozemske poznati svjetski stručnjak za folijarnu gnojidbu i uzgoj jabuke i kruške u suvremenim nasadima. Gospodin Safet Bračković iznio je niz korisnih i praktičnih podataka o prorjeđivanju plodova jabuke tako da će i naši voćari imati veliku korist i svakako će već i ove godine biti u mogućnosti i praktično isprobati niz tehnoloških mjera koje imaju za cilj podići kvalitetu jabuka i samim time podići konkurentnost naših voćara. Gospodin Hennrie Kurver, priznati stručnjak iz područja ishrane bilja, iznio je također niz, za naše voćare novih saznanja, iz područja termina primjene, i ukupnih količina primijenjenih hranjiva kod osnovne gnojidbe, fertirigacije i folijarne gnojidbe, tako da možemo reći da je iznio jedan potpuno novi koncept načina gnojidbe, za koji se nadamo da bi u praktičnoj primjeni mogao dodatno unaprijediti proizvodnju jabuka i krušaka na našim plantažama. Izražavamo i ovim putem zahvalnost gospodinu Saftu Bračković i njegovom stručnom timu, na zaista sadržajnim i praktično vrijednim predavanjima, za koje se nadamo da će postati tradicionalni, jer samo redovito praćenje i uvođenje novih tehnologija i znanja, mogu našim voćarima garantirati uspjeh u proizvodnji i opstanak na danas nemilosrdnom tržištu voća.