Izjava za medije Sunce koncerna

 
Zagreb, 16. Lipnja 2014.
 Trgovačkisud u Osijekuprihvatio je ponudu tvrtke Sunčane toplice d.o.o. za prodaju nekretnina Bizovačkih toplica d.d. “u stečaju”.   Sunčane toplicesu u vlasništvu gospodina Jake Andabaka koji je vlasnik Sunce Koncerna, poduzeća koji upravlja hotelskim lancem Bluesun hotels & resorts. Ukupan iznos planiranih investicija u Bizovačke toplice iznosi 45 milijuna kuna, a početak prvih radova se očekuje na jesen 2014.
 Planira se podizanje postojećih smještajnih kapaciteta sa sadašnje dvije na tri zvjezdice, te  investiranje u gradnju planiranog i nikada sagrađenog dijela hotela Termia. Osim unaprijeđenja postojećeg lječilišnog dijela toplica i pristupnih objekata, u planu je i izgradnja kampa. 
Bizovačke toplice obiluju posebnim prirodnim resursom, geotermalnom vodom čija kemijska i balneološka svojstva, uz izdašnost izvora i visoke temperature vode, omogućuje njeno stavljanje u funkciju medicine i turizma, ali i proizvodnju energije.  Predsjednik Uprave Sunce Koncerna, gospodin Jako Andabak komentira kako su „Bizovačke toplice veliki, ali nadasve pozitivan poslovni izazov, jer se projekt uklapa u našu opću strategiju u kojoj želimo integrirati poslovne potencijale turizma i zdravstva.  Prije nekoliko mjeseci smo preuzeli Bizovačke toplica u zakup i sretni smo što smo u tom periodu uspjeli oživiti sve njene djelatnosti. Nakon dužeg vremena smo ponovno popunili smještajne kapacitete toplica, te vratili u funkciju poslovne aktivnosti poput organizacije svadbenih svečanosti, konferencija i izleta.   Najznačajniji doprinos pri oživljavanju poslovanja u proteklih nekoliko mjeseci su hotelijerski stručnjaci iz Bluesun hotels & resorts, koji su mjesecima intenzivno radili na implementaciji suvremenih i kvalitetnih procesa rada u hotelijerstvu. Zadovoljni smo zajedničkim radom timova Bluesun i Bizovac, a u narednim godinama očekujemo zapošljavanje dodatnog broja djelatnika.

                                    
Sunce Koncern d.d.