Studenti i profesori iz Londona posjetili bizovački dječji vrtić

Dječji vrtić „Maslačak“ u Bizovcu, ove je srijede ugostio grupu studenata i njihove profesorice s jednog uglednog  londonskog sveučilišta.  Prilikom posjeta prije dvije godine profesorica   Lily Ahaiwe poželjela je odjenuti tradicionalnu i originalnu bizovačku narodnu nošnju, za ovu prigodu posuđenu od bizovčanke Slavice Sabljić. Uz pomoć bivše zaposlenice Reze Cvetković ljubazne domaćice i odgojiteljice Ivana Kuić, Ivana Karjaković i Ivana Blažević ovaj su joj put  na njezinu neizmjernu radost to i omogućile. Da bi ugođaj gostoprimstva bio potpun dok su polaznici bizovačke predškolske ustanove pokazivali svoja raznolika umijeća domaćica u vrtiću Jasminka Alvađ sve goste je počastila ukusnim domaćim kulinarskim specijalitetima. Drage i simpatične goste iz Engleske predvođene belišćankom Monikom Mihaljević sa stalnim boravkom i zaposlenom na tom fakultetu u Londonu pozdravio je općinski načelnik Srećko Vuković, koji je simpatičnim gostima poklonio knjigu „Bizovačka narodna nošnja“ i promotivne materijale o Bizovcu. U znak sjećanja na ovaj događaj domaćini i gosti su se fotografirali ispred zgrade bizovačkog vrtića.