Uspješno provedena eko akcija "Zelena čistka"

Lijep i sunčan subotnji dan bio je idealan da Općina Bizovac u suradnji sa Šumarijom Valpovo i bizovačkom „Eko grupom“  uspješno provede ekološku akciju organiziranu povodom međunarodnog „Dana planeta zemlja“, 22. travnja.  Akcijom pod nazivom: „Zelena čistka“ u šumi Cret je otklonjeno   nekoliko divljih hrpa otpadnog materijala od kojih je bila najveća na raskrižju državne ceste D2 i lokalne prometnice prema Zelčinu. Više od pedeset sudionika među kojima su bili najbrojniji djelatnici općine zaposleni u programu „javnih radova“ temeljito su očistilo kanale uz rub šume zatrpane različitim vrstama pretežito kućnog smeća, životinjskih lešina, namještaja, građevinskog materijala staklene i plastične ambalaže, koje odbacuju nemarni pojedinci, od kojih je jedan od njih zajedno sa smećem u najlonskoj vrećici ostavio i listić kazne za parkiranje s registracijskom oznakom svojeg osobnog automobila OS 429 GA. Prema procjeni organizatora akcije prikupljena je veća količina raznog otpada odvezenog na obližnje odlagalište.