Usvojen proračun Općine Bizovac za 2019.

Na zadnjoj ovogodišnjoj 14. po redu sjednici općinskog Vijeća Općine Bizovac održanoj u četvrtak 13. prosinca 2018. jednoglasno je usvojen Proračun za 2019. godinu u iznosu 14.778.790,00 kuna. Opširno iznoseći i obrazlažući svaku stavku prihodovnu i rashodovnu stavku općinski načelnik Srećko Vuković posebno je istaknuo kapitalne investicije, koje se u svih osam naselja planiraju realizirati tijekom nadolazeće godine, a to su: izgradnja poslovno skladišne zgrade komunalnog pogona općine Bizovac u Zoni malog gospodarstva „Sajmište“. Iz proračunskog dokumenta vidljivo je da se planira izgraditi ljetna pozornice u Cretu, obnoviti drveni zvonik u Selcima, sanirati makadamska ceste u naselju Cerovac, podići ograda oko bizovačkog groblja, izgraditi led javne rasvjete u naseljima Brođanci  i Habjanovci. Nadalje, izvršiti će se dogradnja javne rasvjete u Cretu, osvijetliti crkva u Novakima, te izgraditi vježbalište na otvorenom u Bizovcu, Brođancima, Cretu, Habjanovcima i Samatovcima, te izgraditi odvodnju i centralno grijanje u stolnoteniskom domu Brođanci. Pored toga u planu je postavljanje pametne klupe, hortikulturno uređenje Bizovca i Novaka, izrada projektno tehničke dokumentacije krajobraznog uređenja parkovne površine uz kuriju Normann Prandau, projekt energetske obnove stare zgrade općine, projektne dokumentacije potrebne za dogradnju dječjeg vrtića, nadstrešnica na Olimpijskom stadionu u Brođancima, sanacija krovišta na mrtvačnici u Cretu, uređenje zgrade vatrogasnog doma u Habjanovcma i prostorija NK „Sloga 1958“ u Samatovcima. Potrebna sredstva: za realizaciju svih navedenih programa iznose približno 5 milijuna kuna.