Dnevni boravak umirovljenika u Edukativnom centru

Pod pokroviteljstvom Općine Bizovac i u suradnji sa volonterima od utorka, 9. srpnja u Edukativnom centru otvara se i započinje besplatni pilot projekt programa „dnevni boravak za sve umirovljenike i osobe treće životne dobi“. Svakoga radnog dana od 9 do 13 sati korisnicima će na raspolaganju biti društvene igre (šah i karte za belot), dnevni tisak, televizija i drugi zanimljivi sadržaji. Osobe treće životne dobi i umirovljenici s područja bizovačke općine na ovaj način u ugodnom lijepo i modernom prostoru Edukativnog centra u Bizovcu moći će aktivno i kreativno provoditi svoje slobodno vrijeme, družiti se i razgovarati s poznanicima te ostalim korisnicima. U suradnji sa Ustanovom za zdravstvenu njegu i fizikalnu terapiju u kući "Evica Novoselec" iz Bizovca korisnici dnevnog boravka povremeno će moći obavljati kontrolu krvnog tlaka i mjeriti razinu šećer u krvi. Zavisno od broja zainteresiranih korisnika dnevnog boravka za sve umirovljenike i osobe treće životne dobi organizirati će se i druge različite i korisne aktivnosti.