Održana svečana sjednica općinskog Vijeća povodom Dana Općine Bizovac i 25. obljetnice postojanja

Uz nazočnost velikog broja gospodarstvenika, osoba iz političkog, kulturnog, sportskog i inog života Bizovca, Valpovštine i županije ovog je ponedjeljka u prostorima  moderno uređenog Edukativnog centra u Bizovcu održana svečana sjednica članova općinskog Vijeća, a u sklopu obilježavanja Dana općine Bizovac. Naime, 17. travnja 1993 godine općina Bizovac je odlukom o novom ustroju na razini Hrvatske dobila status općine. U prigodnoj riječi načelnik općine Srećko Vuković istaknuo je niz infrastrukturnih i komunalnih projekata koji su izgrađeni u u Bizovcu u proteklih 25 godina. Potom su se nazočnima s igrokazom koji je osvojio prvo mjesto na županijskom natjecanju predstavili učenici bizovačke osnovne škole. Uslijedilo je 15-tak minuta sažetog filmskog prikaza o svemu onom što je tijekom 2017. godine učinjeno na području općine Bizovac. U svečanom dijelu zamjenica načelnika Tanja Tavić uručila je  zahvalnice pojedincima i udrugama za rad u proteklom razdoblju. Zahvalnice su primili: Antun Novoselić – za postignuća u radu i doprinos u očuvanju povijesne baštine općine Bizovac, Jerko Brkić – za rad i doprinos razvoju općine (posebno u području lovstva), Vatrogasna zajednica općine Bizovac za 20 godina postojanja i doprinos u protupožarnoj zaštiti te Hrvatski radio Valpovština – za iznimna dostignuća u području medijskog djelovanja i promicanju ugleda Općine Bizovac.Pozdravnim riječima skupu su se obratili Goran Ivanović zamjenik osječko baranjskog župana, Antonio Ratković zamjenik gradonačelnice Grada Sombora i Marcel Medak zamjenik gradonačelnika Grada Daruvara i direktor Bizovačkih toplica.