Prekogranična suradnja

Krajem proteklog tjedna (2. veljače 2018.) u vojvođanskom gradu Somboru je upriličen sastanak na temu uspostave prekogranične suradnje između grada Sombora i četiri jedinica lokalne samouprave s područja Valpovštine. Prilikom susreta podržanog od strane Veleposlanstva Republike Hrvatske u Srbiji dogovorena je buduća zajednička suradnja na EU projektima komunalne infrastrukture, razvoja gospodarstva i kulture.

U ime domaćina skup je srdačno pozdravio Antonio Ratković zamjenik gradonačelnice grada Sombora. Pored njega u razgovorima o suradnji sudjelovali su pomoćnik gradonačelnice Ivica Šimunov, šef  odjela za lokalni ekonomski razvoj Mihael Plac, koordinator Grada Sombora za EU projekte Saša Bošnjak, predsjednica Udruge građana Urbani Šokci Marija Šeremešić  i ugledna somborska novinarka Zlata Vasiljević.

Od predstavnika s područja Valpovštine na ovom međunarodnom skupu govorili su:

zamjenica gradonačelnika Belišća Ljerka Vučković, gradonačelnik Grada Valpova, Matko Šutalo, načelnik Općine Bizovac, Srećko Vuković, načelnik Općine Petrijevci, Ivo Zelić, direktor Poduzetničkog centra Valpovo, Vanja Miličević i direktor Lokalne razvojne agencije Grada Belišća, Mario Marolin.