Potpisani ugovori za nastavak izgradnje vodno-komunalne infrastrukture

"Sjednicom održanom u Osijeku želimo pokazati svim žiteljima Slavonije i Baranje da je razvoj istoka Hrvatske jedan od ključnih ciljeva ove Vlade" – istaknuo je premijer Andrej Plenković nakon jučerašnje sjednice Vlade u Osijeku. Uz to, premijer je naglasio kako će se do 2020. godine na području istoka Hrvatske investirati 2,5 milijarde eura. Samo tijekom jučerašnjeg dana potpisani su brojni ugovori za razvoj Osječko – baranjske županije vrijedni oko milijardu i 300 milijuna kuna. Jedan od tih ugovora koji su potpisali direktor Hrvatskih voda Zoran Đuroković i predstavnici jedinica lokalne samouprave vezan je za sustav Aglomeracije, odnosno vodno-komunalnu infrastrukturu za Valpovo, Belišće, Bizovac, Petrijevce i Košku vrijedan 271 milijun kuna. Nakon potpisivanja Ugovora radovi na sustavu Aglomeracije započinju početkom sljedeće godine.