Kino dvorana u novom ruhu

Kino dvorana u Bizovcu izgrađena je 1940. godine kao mjesni društveni dom. Od tog vremena do danas  korištena je za različite namjene i obnavljana više puta, a sedamdesetih godina prošlog stoljeća preuređena je isključivo za potrebe filmskih projekcija dobivši ime Kino „Mladost“ Bizovac otvorenog u sklopu tadašnjeg kombinata „Đuro Salaj“ Valpovo. Najznačajniji građevinski zahvat obavljen je 1987. kada je izvršena dogradnja predvorja, dvije garderobe, blagajna i sanitarni čvor. Tada je uređeno gledalište s 200 sjedećih mjesta i instalirano električno grijanje. Danas su u prostorima kino dvorane smještene dvije aktivne bizovačke udruge, Zavičajni klub ličana „Gacka“ i Udruga mladih „Središte“.  Nakon nedavnog završetka izgradnje modernog višenamjenskog Vatrogasnog doma i spremišta Općina Bizovac odmah je pokrenula  projekt uređenja susjedne zgrade kina kojom je obuhvaćena cjelovita  obnova pročelja i izmjena stolarije. Slijedeće 2018. godine Općina Bizovac planira temeljito urediti unutrašnje prostorije kako bi se stvorile kvalitetnije mogućnosti  za provedbu aktivnosti udruga smještenih u zgradi i drugih lokalnih organizacija te se ujedno  stvorili prikladniji uvjeti za održavanje  koncertnih priredbi i raznih kulturno zabavnih programa.