Općina Bizovac od Hrvatskih voda traži brižnije održavanje kanalske mreže

Vodoopskrba, odvodnja, neodržavanja kanala  i slična vodoprivredna pitanja redovita su tema radnih sastanaka župana Ivana Anušića s općinskim načelnicima i gradonačelnicima, a odgovor na njih u velikoj mjeri ovisi o stajalištu Hrvatskih voda. Župan Ivan Anušić stoga je 13. studenoga 2017. godine u sjedištu Osječko-baranjske županije organizirao sastanak čelnika općina Podravska Moslavina, Marijanci, Ernestinovo, Bizovac, Bilje i Drenje s generalnim direktorom Hrvatskih voda Zoranom Đurokovićem, komu je nazočio i direktor Vodnogospodarskog odjela Osijek Željko Kovačević.  Tijekom ovog sastanka načelnik općine Bizovac Srećko Vuković upozorio je na problem poplava u proteklom vremenu prouzročenih zbog  neodržavanja odvodnih kanala u Samatovcima, Cretu Bizovačkom i Bizovcu, koji su u ingerenciji Hrvatskih voda. U svom izlaganju posebno je istaknuo da je na inicijativu mještana i mjesnih odbora Bizovca, Creta Bizovačkog i Samatovaca o ovoj problematici  u nekoliko navrata već izvještavao Hrvatske vode, no nikakve značajnije  aktivnosti nisu poduzete, stoga je i ovom prigodom i usmeno i pisanim putem zamolio čelnike Hrvatskih voda da se pristupi čišćenju kanalske mreže kako bi se u budućem vremenu otklonile mogućnosti ponavljanja poplava u naseljima bizovačke općine.