
Subvencioniranje prijevoza učenika i studenata
- 13/08/2013
- 0.1 min
Općina Bizovac i dalje će sufinancirati dio troškova mjesečnih karata
Općina Bizovac i u novoj nadolazećoj školskoj godini planira subvencionirati mjesečne karte za prijevoz učenika srednjih škola i studenata koji se školuju u gradu Osijeku i Valpovu. Nadajući se da će resorno ministarstvo i Osječko baranjska županija u dosadašnjem postotku i nadalje sufinancirati prijevoz autobusom i vlakom i općina Bizovac ispunjavati će svoje financijske obaveze, kao i u proteklom vremenu, a sve u cilju da bi se srednjoškolskim učenicima osigurao besplatan prijevoz, a studentima povoljnija cijena mjesečnih karata. Pored stipendiranja 5 učenika srednjih škola i isto toliko studenata na temelju raspisanog natječaja općina Bizovac i sufinanciranjem prijevoznih troškova nastoji pomoći svojim sumještanima s financijskim poteškoćama i obiteljima s djecom koja se školuju u dva obližnja grada, za što je potrebno izdvojiti značajna sredstva iz i ovako u većini slučajeva, skromnih obiteljskih primanja.
