
Potpisan Ugovor između Općine Bizovac i HŽ-a o subvencioniranju prijevoza učenika
- 31/08/2013
- 0.1 min
Učenicima srednjih škola s područja općine Bizovac omogućeno besplatno putovanje vlakom do Osijeka
Načelnik općine Bizovac Srećko Vuković i Hrvatske željeznice-putnički prijevoz ovog su petka potpisali Ugovor o subvencioniranju dijela troškova prijevoza učenika srednjih škola s prebivalištem na području općine Bizovac. Potpisanim ugovorom HŽ se obvezao da će putničkim vlakovima drugog razreda predviđenim voznim redom obavljati prijevoz učenika srednjih škola koji se školuju u gradu Osijeku. Općina Bizovac subvencionirat će prijevoz u iznosu od 20%, Osječko-baranjska županija 5%, a temeljem Odluke Vlade Republike Hrvatske resorno ministarstvo odnosno Županija podmiriti će razliku od preostalih 75%. Mjesečne karte mogu se kupovati kao i do sada na blagajni željezničkog kolodvora u Bizovcu uz predočenje potvrdu koju izdaje općina, osobnu iskaznicu i potvrdu obrazovne ustanove o redovitom školovanju.
