
Bizovčani u Bačaljmašu
- 11/08/2013
- 0.1 min
Uspješna suradnja Bizovca i Bačaljmaša nastavlja se i dalje
U mađarskom gradiću Bačaljmašu s kojim općina Bizovac već duži niz godina njeguje prijateljske odnose ovog vikenda održana je kulturno zabavna i kulinarska međunarodna manifestacija „Gastronomski dani“. Na središnjem gradskom trgu gdje su gosti iz Bizovca imali i svoj promotivni štand Bizovački kuhari u velikom su kotliću skuhali pikantni slavonski čobanac kojeg je mogao kušati veliki broj gostiju i posjetitelja. Pored iskusnih bizovačkih kuhara nacionalne specijalitete pripremale su manjinske nacionalne zajednice iz Bačaljmaša i gosti iz pobratimljenih gradova i općina. Tijekom svečane sjednice održane u subotu u prijepodnevnim satima u gradskoj vijećnici na kojoj je sudjelovalo nekoliko delegacije gradova i općina iz više zemalja s kojima je u proteklim godinama Bačaljmaš potpisao povelju o međusobnoj suradnji domaćini su sklopili još jedan protokol o suradnji i to s jednim češkim gradom. Tom prigodom načelnik općine Bizovac Srećko Vuković gradonačelniku i domaćinima se zahvalio na srdačnom gostoprimstvu izrazivši zadovoljstvo dosadašnjim uspješnim kontaktima bizovačke općine i Bačaljmaša ostvarenim na području sporta, kulture i obrazovanja, naglasivši pritom da će se ulaskom Hrvatske u Europsku uniju suradnja proširiti i u drugim oblicima, jer više ne postoje granične barijere. Domaćin Bizovčanima u vrijeme kraćeg boravka u Bačaljmašu i ovaj puta je bila Hrvatska manjinska samouprava i vrlo aktivno bunjevačko udruženje Divan-klub na čelu s predsjednicom Valerijom Petrekanić-Koso.
