U Bizovačkim toplicama u rad pušten novi bazen s valovima

Bizovačke toplice u srijedu 5. kolovoza su pustile u rad najveći bazen sa valovima u Hrvatskoj. Bazen se prostire na 2000 kvadratnih metara, u njega stane 1800 kubika vode, u svom najdubljem dijelu dubok je 1,80 metara, ima osam plivačkih staza i plitke dijelove. Valovi u njemu dosežu i metar visine, a proizvode ih specijalni generatori. Bazen je vrijedan oko deset milijuna kuna i biti će otvoren sve do studenoga jer će se, tijekom hladnijih dana, voda u njemu grijati. Svi koji dođu na kupanje na raspolaganju imaju i 500 ležaljki te preostale bazene sa termalnom i ljekovitom vodom. Na godinu će se izgraditi i nekoliko manjih bazena sa vodenim atrakcijama. Bazen sa valovima jedan je od tri najavljena projekta Sunčanih toplica d.o.o, tvrtke koja je preuzela Bizovačke toplice i odmah napravila projekte usmjerene ka kontinentalnom turizmu. Naime, sa 120 milijuna najavljenih investicija u Bizovačkim toplicama sada predstoji završnica izgradnje nove zgrade lječilišta 60 soba vrijedna oko 40 milijuna kuna te pripreme za predstojeću rekonstrukciju i  opremanje hotela Termia koje će također dobiti nadogradnju kapaciteta sa novih 30 soba.