Bizovac je veliko gradilište

Svi oni koji su ovih dana zastali u Bizovcu mogli su zamijetiti nekoliko otvorenih gradilišta. Unatoč  visokim temperaturama u fazi  realizacije nekoliko je značajnih projekata među kojima prednjači velika turistička investicija u sklopu Bizovačkih toplica, gdje se zahvaljujući ulaganjima novog vlasnika tvrtke „Sunce koncern“ grade novi zdravstveno-rekreativni i lječilišni objekti. Općina Bizovac financira projekt rekonstrukcije vatrogasnog spremišta, doma i kino dvorane, a zajedničkim ulaganjem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i Osječko-baranjske županije izvode se radovi  u sklopu obnove i uređenja zgrade matične osnovne škole dr. Bratoljuba Klaića na kojoj je   u tijeku  izrada toplinske ovojnice i drugi građevinski zahvati u cilju poboljšanja energetske učinkovitosti. U samom središtu Bizovca nastavlja se obnova kurije Normann, najvrijednijeg kulturno povijesnog spomenika graditeljske baštine na području bizovačkog kraja. Na ovoj reprezentativnoj zgradi, danas sjedištu općinske uprave, obnavljaju se  dijelovi južnog i istočnog pročelja. Nedaleko kurije, a ispred nastavno-sportske dvorane izvode se ličilački i električarski ujedno i završni radovi na velikoj natkrivenoj pozornici, koja će prvi izvođači nastupiti tijekom ovogodišnjih dvanaestih Bizovačkih ljetnih večeri.