Energetska obnova zgrade bizovačke osnovne škole

Između Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i Osnovne škole Bratoljuba Klaića potpisan je Ugovor o zajedničkom financiranju projekta „Energetska obnova zgrade OŠ Bratoljuba Klaića“ Za tu svrhu, Osječko-baranjska županija  osigurala je iznos od 40 % ukupne investicije kroz svoj proračun. Upravni odbor Fonda za zaštitu okoliša i energetske učinkovitosti, donio je Odluku o sufinanciranju projekta u iznosu od 1.400.000,00 kn. Ovim projektom svi predviđeni radovi imaju osnovni cilj, a to je smanjenje potrebne topline za grijanje, a samim time i financijsku uštedu, te smanjenje emisije CO2 koje bi trebalo iznositi 76%. Uz odobrena sredstva Fonda u projekt se ulaže i 997.119,04 kn vlastitih sredstava  Osječko-baranjske županije. U sklopu projekta obuhvaćena je izvedba fasade sa termoizolacijom od kamene vune debljine sanacija ravnog krova i tavana škole izvedbom novih slojeva termoizolacije i hidroizolacije, zamjena postojećih radijatora , toplinska izolacija, uz ugradnju termoventila, poboljšanje energetskih svojstava građevine izmjenom postojeće stolarije i bravarije, novom, energetski učinkovitijom PVC stolarijom i aluminijskom bravarijom te zamjena ugrađenih dotrajalih rasvjetnih tijela s energetski učinkovitijim rasvjetnim tijelima. Trenutno se izvode radovi izmjene vanjske drvene s PVC stolarijom. Rok za završetak projekta „Energetska obnova zgrade OŠ Bratoljuba Klaića“ je 31. rujan 2015. godine.