Općina Bizovac otvorena i pristupačna

Privremeno glasilo zagrebačkog Instituta za javne financije prije nekoliko dana objavilo je analizu otvorenosti, odnosno transparentnosti proračuna hrvatskih lokalnih jedinica u 2013. godini. U istraživanju je obuhvaćeno 127 županija, 127 gradova i 100 općina. Uz analizu razine otvorenosti informacija o proračunu analizirana je i pristupačnost kvalitete internetskih stranica i objavljivanje proračunskih i drugih dokumenata na službenim internetskim stranicama. U tekstualnom dijelu rada na temu „Otvorenost proračuna hrvatskih županija, gradova i općina“ troje uglednih stručnjaka (Katarina Ott, Mihaela Bronić i Miroslav Petrušić) u dva je navrata spomenuta općina Bizovac. U prvom navodu stoji  da općina Bizovac od 2009. godine objavljuje proračun za građane i u drugom navodu istaknuto je da općina Bizovac za snalaženje ima vrlo jednostavne internetske stranice. Uzimajući u obzir sve činjenice objavljene u istraživanju u bizovačkoj općinskoj upravi izražavaju zadovoljstvo objavljenom analizom Instituta za javne financije.
http://www.opcina-bizovac.hr/files/Institut za javne financije.pdf